T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAMSUN / CANİK - Canik Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Şbt

AİLE EĞİTİM PROGRAMI UZAKTAN EĞİTİM DERSLERİ

 

Şbt

Ülke genelinde başlatılan OKURYAZARLIK seferberliği dolayısıyla okuma-yazma bilmeyen yakınlarınızı,komşularınızı ve çevrenizdekileri OKUMA-YAZMA kursu için Halk Eğitimi Merkezine ve ya kendilerine en yakın okullara başvurmaları konusunda yönlendirebilirsiniz.

 

Okuma-Yazma Kursu dökümanlarına alttaki linkten ulaşabilirsiniz.

*) (Yeni Basım ) Yoğunlaştırılmış I.Kademe Okuma - Yazma Kursu Kitabı

* ) I.Kademe Okuma -Yazma Öğretimi ve Temel Eğitimi Ders Kitabı

* ) I.Kademe Okuma- Yazma Öğretimi Ve Temel Eğitimi Öğretmen Kılavuz Kitabı

* ) I.Kademe Okuma - Yazma Öğretimi Ve Temel Eğitimi Çalışma Kitabı

* ) I. ve II. Kademe Okuma - Yazma Kurs Programı

Tem

10-16 TEMMUZ 2018 TARİHİNDE MUAY THAİ MİNİK YILDIZ BAYANLAR 36 KİLODA TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLAN ÖĞRENCİMİZ ELİF ARI VE ANTRENÖRÜ EROL AYAKTA HOCAMIZI KURUMUMUZDA AĞIRLAYARAK TEBRİK ETTİK.

ÖĞRENCİMİZ VE HOCAMIZA 18 TEMMUZ 2018 TARİHİNDE TAYLAND DA YAPILACAK OLAN DÜNYA ŞAMPİYONASINDA BAŞARILAR DİLERİZ..

 

May

 

Canik  Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde eğitim gören kursiyerlerin ürettiği giyim, el sanatları,ebru,resim, cezaevindeki kursiyerlerimizin  yapmış olduğu el sanatları ve engelli kursiyerlerin çalışmalarından oluşan sergi, Kuzey Yıldızı Cimnastik Salonunda düzenlenen törenle açıldı.

 

 Sergide, kursiyerlerin 2017-2018 eğitim-öğretim yılında ürettiği çalışmaları yer aldı.

 

 Sergininin açılışında konuşan Canik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif GÜLEROĞLU, halk eğitimi merkezlerinin toplumda eğitimin tabana yayılması ve becerilerin artırılması konusunda önemli bir misyon üstlendiğini söyledi. "´Eğitim faaliyetlerimiz her zaman her yerde´ eğitim parolası ile merkez binamızda, okullarımızda ve ilçemizdeki Belediye ve STK’larla  iş birliği halindeyiz." dedi. GÜLEROĞLU, sergide onlarca ürün çeşidi bulunduğunu belirterek, "Perspektif, ev tekstili, giyim, makine nakışı, el nakışı, ahşap boyama, seramik süsleme, resim, tablo ve aklınıza gelebilecek bir çok ürünümüz sergimizde yer alıyor dedi.

 

 Canik Kaymakamı Sayın İlhan TURGUT açılışta yaptığı konuşmada sergide emeği geçenleri kutladı. İlçe Kaymakamımız ve protokol üyeleri tarafından okuma yazma kursunda başarılı olan kursiyerlere belge takdimi , basketbol kurusunda Türkiye derecesi yapan sporcularımıza da madalya takdimi yapıldı.  

 

 Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif GÜLEROĞLU açılış sonrası Kaymakam Sayın İlhan TURGUT, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan YETİK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Hanife ÖZTÜRK ERDİN, Celalettin SULA, Hüseyin AKSAKAL, Canik Belediyesi Başkan Yardımcısı Alican USTA , İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa UZUNLAR, ,İlçe daire başkanları, şube müdürleri, okul müdürleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarına  sergiyi gezdirerek, sergideki ürünler hakkında bilgi verdi.

Sergide emeği geçen tüm idareci öğretmen usta öğretici ve kursiyerlerimize teşekkür ederiz.Canik Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü

 

 

 

Nis

 

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz tarafından 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında açılan kursların ‘’Yıl Sonu Sergisine’’  teşriflerinizle bizleri onurlandırmanızı dilerim.

 

 

 

  İlhan TURGUT

 

Canik Kaymakamı

 

 

 

Yer      :Canik Cimlastik Salonu (Kuzey Yıldızı TOKİ)

 

Tarih    :10.05.2018

 

Saat     :15.00

 

 

 

Nis

Canik Kaymakamlığı ve Canik Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce ortaklaşa yürütülen " Öğrenmek Paylaşmaktır-2" adlı projede Giyim Üretim Teknolojisi Öğretmenimiz Emine BAĞ ve kursiyerleri, yardıma muhtaç öğrencilerin kıyafet ihtiyacını karşılamak için " 36 pantolon 37 gömlek 44 etek (Toplam 117 adet) " diktiler.
Pantolonlar,gömlekler ve etekler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yüksel ÖNDER ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Şerif GÜLEROĞLU tarafından okul müdürlerine teslim edilerek öğrencilerimizin yüreklerine bir nebzede olsa su serpildi.
Dikim esnasında büyük emek harcayan Öğretmenimiz Emine BAĞ ve değerli kursiyerlerine, ayrıca emeği geçen diğer herkese teşekkür ederiz

Nis

Kurs için kurumumuza gelerek ve ya kurum web sitemizin ön kayıt formundan başvuruda bulunabilirsiniz.

Kursun Başlama Günü: 25 Nisan Çarşamba
Kurs Zamanı : Hafta içi her gün ( 24 hafta sürecek. )
Kurs Saatleri : 09:00 - 15:30
Kurs Yeri : Halk Eğitimi Merkezi Binası

Şbt

STANDART TÜRK KLAVYESİ ( F KLAVYE ) KURSU SADECE HAFTA SONLARI OLACAK ŞEKİLDE PLANLANIP 31 MARTTA BAŞLAYACAKTIR.

Kursa başvuru için kurum binamıza gelerek ve ya kurum web sitemizdeki ön kayıt formunu doldurarak başvurabilirsiniz.

Mrt

      Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ile Canik Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan ÇANAKKALE RUHUNU ANLAMAYA ENGEL YOK adlı 18 Mart Çanakkale Zaferini Anma Programı düzenlendi.

      Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan engelli vatandaşlarımızca oynanan oyunu, Halk Oyunları eğitimeni Suat TOLGUN ve ekibince hazırlandı.Canik Kültür Merkezinde segilenen oyuna ilgi yogun oldu.

Şbt

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN himayelerinde başlatılan okuryazar seferberliği dolayısıyla İlçe Kaymakamımız İlhan TURGUT başkanlığında , ilçe idare şube başkanları, okul müdürleri ve mahalle muhtarlarının katılımıyla okuryazar seferberliği bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Şbt

Tayinleri çıkan Kurumumuz Rehber Öğretmeni Necip ALPULLU ve Türkçe Öğretmenimiz Mesut ÖZBEY´e veda yemeği düzenlendi.Kurum Müdürümüz Şerif GÜLEROĞLU tarafından kendilerine plaket takdimi yapıldı. Necip ALPULLU ve Mesut ÖZBEY´e kurumumuza vermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür eder, yeni görev yerlerinde başarılar dileriz.

Ock

Kurumuz ve İşkur ortaklığında açılan Boyacılık Kursunda temel eğitimlerden sonra, kursiyerlerimize uygulama eğitimleri ile pratik kazandırılmakta ayrıca yeteneklerini geliştirme imkanı sunularak,çalışmalar sürdürülmektedir..

Ock

Kas

HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİ TARAFINDAN HAZIRLANARAK, HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARFINDAN YAYIMLANMAYA DEĞER BULUNAN " EĞİTİMDE İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ " TANITIM VİDEOLARINI  http://hbogm.meb.gov.tr/iuo/ ADRESİNDEN   İZLEYEBİLİRSİNİZ.

BU VİDEOLARI ÖRNEK ALARAK SİZ DEĞERLİ ÖĞRETMEN/USTA ÖĞRETİCİLERİMİZ KURSLARINIZLA İLGİLİ ÇALIŞMALARINIZI ÖRNEK UYGULAMALAR HALİNE GETİREBİLİRSİNİZ.

Şbt

TUTKALLI HAMUR ÇİÇEK YAPMA KURSU AÇILACAKTIR