T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAMSUN / CANİK - Canik Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Haz

Canik Halk Eğitimi Merkezi olarak 19-20 Haziran tarihlerinde Canik´te yaklaşık 800 öğretmenimize "Bütçemi Yönetebiliyorum" semineri verildi.
Canik´te okullara gidip seminer veren kurumumuz öğretmenlerine teşekkür ederiz.

Şbt

TUTKALLI HAMUR ÇİÇEK YAPMA KURSU AÇILACAKTIR

Haz

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSLARI ( YGS -LYS )

Haz

YAZ DÖNEMİ KUR´AN KURSLARIMIZ 

Haz

MÜZİK KURSLARIMIZ

Haz

YAZ SPOR KURSLARI

Haz

May

Geleneksel Yıl Sonu Sergimizden sonra Geleneksel Yıl Sonu Yemeğimiz...
İdarecilerimize,öğretmenlerimize ve usta öğreticilerimize tek tek teşekkür ederiz. Nice beraberliklere...

Nis

HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİ FUTBOL KURSLARINDA YENİ DÖNEM

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu arasında yapılan işbirliği çerçevesinde, ilgili futbol kurslarını yürütecek antrenör / öğretmenlerin, çocuk futbolu alanında güncel bilgiler dahilinde uzmanlaşması amacıyla her yıl Türkiye Futbol Federasyonu tarafından “Halk Eğitimi Merkezleri Futbol Kursları Spor Eğitmeni Futbol Sertifika Programı 1. Kademe (6 – 9 Yaş) ve 2. Kademe (6 – 13 yaş)” eğitimleri verilecektir.

Haziran ayında yapılacak eğitimlere katılmayan; TFF antrenörlük belgelerine (UEFA A, UEFA B, TFF Grassroots C ve TFF Grassroots Liderlik) sahip antrenörler ve öğretmenler ile Spor Yüksek Öğrenimi veren kurumlardan mezun olanlar, Temmuz 2017´den itibaren "Halk Eğitim Futbol Kursu" açma yetkisi alamayacaklardır. 

 

2017 - 2018 eğitim ve öğretim yılında, Halk Eğitimi Merkezleri Futbol Kursu açmak isteyen spor eğitmenlerinin, Haziran 2017’de gerçekleştirilecek eğitimlere katılabilmek için 1 - 30 Nisan 2017 tarihleri arasında http://www.tff.org/ web sayfasındaki online kurs başvuru sisteminde kayıt oluşturmaları gerekmektedir. Eğitimlerin hangi il ve ilçelerde yapılacağı, başvurular tamamlandıktan sonra http://www.tff.org/ web sayfasında duyurulacaktır.

Başvuru İçin Tıklayınız

 

May

 Canik  Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde eğitim gören kursiyerlerin ürettiği giyim ve el sanatları çalışmalarından oluşan sergi, Kuzey Yıldızı Jimnastik Salonunda düzenlenen törenle açıldı.

 Sergide, kursiyerlerin 2016-2017 eğitim-öğretim yılında ürettiği giyim ve el sanatları çalışmaları yer aldı.

 Sergininin açılışında konuşan Canik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif GÜLEROĞLU, halk eğitimi merkezlerinin toplumda eğitimin tabana yayılması ve becerilerin artırılması konusunda önemli bir misyon üstlendiğini söyledi. "´Eğitim faaliyetlerimiz her zaman her yerde´ eğitim parolası ile merkez binamızda, okullarımızda ve ilçemizdeki Belediye ve STK’larla  iş birliği halindeyiz." dedi. GÜLEROĞLU, sergide onlarca ürün çeşidi bulunduğunu belirterek, "Perspektif,ev tekstili, giyim, makine nakışı, el nakışı, ahşap boyama, seramik süsleme, resim, tablo ve aklınıza gelebilecek bir çok ürünümüz sergimizde yer alıyor dedi.

 Canik Kaymakamı Sayın İlhan TURGUT açılışta yaptığı konuşmada sergide emeği geçenleri kutladı. İlçe Kaymakamımız ve protokol üyeleri tarafından kurslarda başarılı olan kursiyerlere belge takdimi yapıldı.

 Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif GÜLEROĞLU açılış sonrası Kaymakam Sayın İlhan TURGUT,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Hanife ÖZTÜRK ERDİN,Celalettin SULA,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa UZUNLAR,İlçe Emniyet Müdürü Salih ÖZTÜRK,şube müdürleri,okul müdürleri ve STK’lara  sergiyi gezdirerek, sergideki ürünler hakkında bilgi verdi.

 

May

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Samsun Turizmciler Derneği ve Samsun Turizm Alt Yapı Birliği ile birlikte bu yıl üçüncüsü düzenlenen Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivalinde ,"En Çok Çeşit Yenilebilir Ot Toplama Yarışmasında" Usta Öğreticimiz Mürvet KEÇE 3. oldu ve “Yöresel Ot Yemekleri Yarışmasında" kursiyerimiz Ayten ERTEKİN "Kırçan Dolması" yemeğiyle 2.oldu.

Ödülü Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Yusuf Ziya YILMAZ takdim etti.

Bu festivale katılan Usta Öğreticilerimiz Mürvet KEÇE´ye,Hikmet KÖSEOĞLU´na, Melek LİMAN´a ve değerli kursiyelerine teşekkür ederiz.

Canik HEM Aşçılık Okulu ekibini tebrik eder ve daha nice başarılara..

 

Nis

Samsun Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinin Yöresel Yemek Yarışmasına katılan Usta Öğreticimiz Mürvet KEÇE 29 yemek çeşidi arasından Kaburga Dolmasıyla 1. olurken, kursiyerimiz Esra DURMUŞOĞLU Analı-Kızlı yemeğiyle 3.oldu.

1. olana Yarım Altın, 3.olana Gram Altın ödülü verildi.
Kendilerini tebrik eder ve bizlere bu gururu yaşattıkları için teşekkür ederiz.
Daha nice başarılara...

 

Nis

Rehber Öğretmenimiz Necip ALPULLU ve Bilgisayar Öğretmenimiz Elif BAYSAL Canik ilçemizde bulunan İnternet Kafe işletmecilerine yönelik "İnternet Salonu İşletmecileri ve Yöneticileri Uyum Eğitimi " kursu verip . kurs sonunda sınav yaptılar.

Nis

Canik Kaymakamlığı ve Canik Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüce ortaklaşa yürütülen " Öğrenmek Paylaşmaktır " adlı projede Giyim Üretim Teknolojisi Öğretmenimiz Emine BAĞ ve kursiyerleri, yardıma muhtaç öğrencilerin kıyafet ihtiyacını karşılamak için "75 çocuğumuza 25 pantolon 25 gömlek 25 etek " diktiler.

Pantolonlar,gömlekler ve etekler okul müdürlerine teslim edilerek öğrencilerimizin yüreklerine bir nebzede olsa su serptik.

Dikim esnasında büyük emek harcayan Öğretmenimiz Emine BAĞ ve değerli kursiyerlerine, ayrıca emeği geçen diğer herkese teşekkür ederiz.

Nis

STANDART TÜRK KLAVYESİ (HIZLI KLAVYE KULLANIMI / F KLAVYE)  KURSUMUZ 17 NİSAN PAZARTESİ GÜNÜ MERKEZ BİNAMIZDA BAŞLAMIŞTIR.  YENİ KURSLERIMIZ İÇİN BAŞVURULAR ALINMAKTADIR.